Specjalna konferencja IAHR w Japonii na Uniwersytecie Tokijskim

Aktualności środa, 20 grudzień 2023 12:31

Na Uniwersytecie Tokijskim w Japonii odbyła się w dniach 16-20.12.2023 r. specjalna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Historii Religii (International Association for the History of Religions) pt. “Can the IAHR be engaged and relevant without being political or confessional? The position of ‘science (Wissenschaft)’ in 2023”.

Przy okazji konferencji odbyło się posiedzenie Komitetu wykonawczego IAHR, na którym m.in. dyskutowano kwestie związane z XXIII Światowym Kongresem Międzynarodowego Stowarzyszania Historii Religii (IAHR World Congress), który odbędzie się w Polsce, na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2025 r. – ZOBACZ.

Na specjalnej konferencji IAHR oraz Komitecie Wykonawczym IAHR, Polskę oraz Polskie Towarzystwo Religioznawcze, reprezentowali: Prof. UAM dr hab. Sławomir Sztajer oraz dr Paweł Kusiak.