Przegląd Religioznawczy – o czasopiśmie / About journal –The Religious Studies Review

 

Polskie Towarzystwo Religioznawcze od roku 1957 wydaje czasopismo naukowe „Euhemer. Przegląd Religioznawczy” (od roku 1960 organ PTR). Od roku 1992 czasopismo ukazuje się jako „Przegląd Religioznawczy” (tytuł angielski: The Religious Studies Review). Czasopismo zachowuje ciągłość poszczególnych numerów od 1957 r., do końca 2016 r. wydano 262 numery. W latach 1959-1967 wydano 5 numerów „Euhemer. Przegląd Religioznawczy – Zeszyty Filozoficzne” oraz 1 numer „Euhemer. Przegląd Religioznawczy – Zeszyty Filozoficzne" przekształcony w nowe czasopismo PTR „Studia z Dziejów Kościoła Katolickiego”, ukazujące się w latach 1960-67, które – po ukazaniu się 7 numerów – przejęte zostało przez Zakład Religioznawstwa PAN i dalej ukazywało się do 1991 r. jako „Studia Religioznawcze”.

Kwartalnik naukowy „Przegląd Religioznawczy” (ISSN 1230-4379) znajduje się aktualnie w części C wykazu czasopism naukowych MNISW. Za publikację w czasopiśmie otrzymuje się 10 pkt. Ponadto czasopismo znajduje się w następujących bazach danych:

 

European Reference Index for the Humanities (ERIH PLUS) - zobacz.

Central European Journal of Social Sciences and Humanities” (CEJSH) - zobacz. 


Osoby zainteresowane publikacją w czasopiśmie „Przegląd Religioznawczy” prosimy o kontakt z sekretarzem naukowym PTR panią dr Ewą Stachowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).